O nas

Artur Kozal

Trener, nauczyciel, szkoleniowiec, instruktor, zawodnik, inspirator, motywator… Absolwent AWF Poznań, człowiek o ogromnym doświadczeniu w zakresie procesów treningowych, z darem do czytelnego przekazywania posiadanej wiedzy oraz o rzadko spotykanym poziomie kreatywności. Od 15 roku życia związany z kolarstwem szosowym, choć w jego sportowym CV nie brakuje wyścigów MTB.

W swojej karierze wygrał ponad 150 wyścigów oraz posiada 8 tytułów Mistrza Polski Masters. Doskonały „czasowiec” oraz specjalista wyścigów klasycznych. Zdobywca koszulki Pucharu Świata UCI 30-34, podczas Bike Challenge Pozań 2018.

Artur zajmuje się organizacją firmy FTI, procesem szkoleniowym trenerów i zawodników FTI, organizacją zgrupowań oraz prowadzeniem zajęć a także specjalizuje się w ustawieniach rowerów szosowych oraz czasowych.

Motto: Baw się i trenuj profesjonalnie.

Adrian-Kurek-1392x926

Adrian Kurek

Były kolarz zawodowy z 10-letnim doświadczeniem na poziomie PRO ceniący sobie nowinki oraz nowe trendy w zakresie treningu. Adrian to chodząca „Kolarska Encyklopedia” z praktyczną wiedzą, której nie da się odnaleźć w książkach. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski na szosie i torze oraz ceniony pomocnik w ekipach Professional. Z wykształcenia magister odnowy biologicznej. Od 2013r pracuje z pomiarem mocy. Od kilku dobrych lat współpracuje już z zawodnikami jako trener. Od sukcesów prywatnych bardziej cieszą go sukcesy podopiecznych, które są mierzalnym oraz namacalnym efektem jego pracy. We współpracy z zawodnikami zawsze stawia na relację, dzięki czemu łatwiej jest mu wypracować plan, skrojony dla każdego indywidualnie.

Motto, jakim się kieruje w życiu oraz na rowerze:
"No risk, no fun". 

Radosław Kozal

Trener kolarstwa, szkoleniowiec, instruktor. Ulubione słowo Radka to „struktura”, a to kojarzy się z: porządkiem, planem i zarządzaniem. Jako szkoleniowiec dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z amatorami kolarstwa. Trening na rowerze stacjonarnym to jego specjalizacja, której poświęcił 8 lat. System treningowy FTI, który wykorzystuje ten typ roweru jako narzędzie treningowe przy jednoczesnym zachowaniu motywacji grupowej wynikającej ze specyfiki fitnessu. Od sześciu lat prowadzi amatorów kolarstwa świadcząc usługi indywidualnej i grupowej opieki trenerskiej. Połączenie umiejętności instruktorskich z doświadczeniem zawodnika szosowego i MTB daje bardzo pozytywne efekty czego najlepszym dowodem jest fakt, że wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zresztą podobnie jak jego podopieczni.

Motto: Inspiruj. Motywuj. Pracuj. Twórz. Nie zwlekaj.

Stanisław Michalski

Stanisław jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalności nauczycielskiej. Jest związany z FTI od samego jego początku. Jako trener specjalizuje się w kolarstwie szosowym, jednak stale poszerza swój warsztat pracy w przygotowaniu siłowym i motorycznym zawodników. 

Jako „młodzik”, zawodnik klubu KTK Winiary-Kalisz. Mistrz Polski w Sprincie Olimpijskim na Torze Kolarskim oraz finalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Survivalowiec. Regularnie wyjeżdża i zdobywa szczyty w Tatrach i Alpach nawet w trudnych, zimowych warunkach (np. Mont Blanc). 

Zawodnicy cenią jego spokojną osobowość, życzliwość i przyjazne nastawienie. Doskonale sprawdza się w pracy z grupami początkującymi, jednak w swojej pracy trenerskiej nie brakuje mu sukcesów w tworzeniu nowych bardzo mocnych zawodników. 

Jako zawodnik amator reprezentuje drużynę FTI Racing Team. Największe sukcesy w kat. Masters to: 3 miejsce Mistrzostwach Polski Amatorów w drużynowej jeździe na czas Gryfice 2018, 3 miejsce w IV Memoriale Bernarda Gubały Barlinek 2017, 3 miejsce w Kolarskim Wyścigu na Czas Parami Żmigród 2017. 

Motto: „Gdy człowiek stawia sobie granicę tego co zrobi, stawia sobie też granicę tego, co może zrobić.” Wojciech Borkowski

Trener. Instruktor. Zawodnik. Pasjonat kolarstwa w jego różnych odmianach. Absolwent Politechniki Poznańskiej. 

Wojtek to zdecydowanie umysł ścisły, ale w pracy trenera stawia nie tylko na liczby, ale także na życzliwą współpracę i częsty kontakt. Wciąż stara się pogłębiać swoją wiedzę. Teorie przekłada na praktykę, a to skutkuje licznymi sportowymi sukcesami. Zdobyte doświadczenia wykorzystuje w pracy z podopiecznymi. 

Można spotkać go w klubach fitness, na treningach FTI Sport, zgrupowaniach i wyścigach, wspiera także podopiecznych jako trener przygotowania indywidualnego. 

Rywalizacja nie z innymi, tylko z samym sobą, najbardziej go nakręca. Doskonale wie przez jakie trudności i pokusy może przechodzić kolarz, ale wie też co go motywuje i napędza. Sukcesy w roli trenera potwierdza wielu zadowolonych zawodników startujących w maratonach MTB, wyścigach szosowych czy jeździe indywidualnej na czas. 

Hasło: „Mogę. Zrobię. Koniec tematu.” Julia Kozal

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz gdańskiego Uniwersytetu. Na co dzień mocno związana z szeroko pojętym marketingiem i kreatywną pracą projektową. 

Poza tym doświadczona Instruktorka zajęć indoor cycling, a także pasjonatka kolarstwa górskiego. Zawodniczka z sukcesami.

„Wiedza zdobyta na szkoleniach prowadzonych przez szkoleniowców FTI, w połączeniu z determinacją i treningami, pozwoliła mi na świadomą pracę z własnym ciałem i rowerem. Niejednokrotnie zaowocowała znakomitą formą oraz licznymi podiami.“

Motto: Bez pracy  nie ma kołaczy ☺Anna Kozal

Specjalistka od wyjazdów, zgrupowań i eventów. Absolwentka Turystyki i Hotelarstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym, co oznacza, że wie, jak zorganizować wyjazd aby wszystkim się opłacał. Przez kilka lat pracowała przy różnego rodzaju eventach i wyjazdach studyjnych w agencji reklamowej. Zadba o wszystkie szczegóły wyjazdu, aby Waszym jedynym zadaniem było spakować siebie i rower (a czasem też rodzinę i wyruszyć na przygodę!